Et rekordhett arbeidsmarked

Nå står kampen om både dine nåværende og fremtidige ansatte. Arbeidsmarkedet har i perioder vært sterkt preget av pandemien og etter en periode preget av aktiviteter for «å stå han av..» ser vi aktiviteten øke i form av antall ledig stillinger.

Håndhilser og mennesker i silhuett på hendene

I juni i år ble det lagt ut 57 000 ledige jobber mens det i et normalt år er 32 000. Tidligere i vinter meldte Finn.no om synkende antall søkere pr utlyste stillinger. Vil vi nå se en endring i dette bildet etter hvert som samfunnet åpner opp?

Hva betyr dette for virksomhetene både med hensyn til å beholde eksisterende ansatte og evnen til å trekke til seg kandidater til de ledige stillingene?

Vi har invitert Hans Petter Stub fra Whydentify som i samtale med Sven Kinden Iversen, fagansvarlig i H...

Ønsker du å lese hele artikkelen må du være medlem i HR Norge

Virksomhetsmedlem?

Jobber du i en virksomhet som er virksomhetsmedlem i HR Norge får alle ansatte tilgang til +artikler og andre medlemsfordeler.

Er du ikke medlem?

Som medlem kan du lese hele artikkelen. I tillegg får du tilgang til en rekke andre medlemsfordeler som hjelper deg i jobbhverdagen.

Flere artikler

Fredrik Fornes
Rekruttering
Fredrik Fornes: Stillingsannonser er omdømmebygging
Fredrik Fornes: Stillingsannonser er omdømmebygging
Digital rekruttering
Rekruttering
Nye trender som påvirker rekrutteringen
Nye trender som påvirker rekrutteringen
Mennesker team M
Rekruttering
Har du prøvd ferdighetsbasert rekruttering?
Har du prøvd ferdighetsbasert rekruttering?